آیا به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران یا یک دکتر مشاور خوب در تهران میباشد؟

امروز کمتر کسی است که از دانش علم روانشناسی و وجود یک دکتر روانشناس خوب در تهران  یا  یک مشاور روانشناسی خوب در تهران یا بهترین روانشناس و مشاور در تهران  بی نیاز باشد.

این علم با همه ی جوانب زندگی در ارتباط است و بر تمام وجوه زندگی ما اثر میگذارد.

صبورانه تا آخر همراه ما باشید تا به نیاز شما پاسخ داده شود.

دکتر روانشناس خوب در تهران

دکتر روانشناس خوب در تهران

برای دریافت نوبت از بهترین کلینیک روانشناسی تهران میتوانید روی دریافت نوبت کلیک کنید.

بهترین دکتر روانشناس تهران

بهترین دکتر روانشناس تهران

بهترین دکتر روانشناس تهران

 

همیشه قبل از اینکه به یک متخصص در هر زمینه مراجعه کنیم، اولین کاری که انجام می دهیم، پرس و جو از دوستان و نزدیکان است و اگر به نتیجه نرسیم بلافاصله در گوشی تلفن همراه یا لبتاب خود شروع به جستجو و بررسی میکنیم.

 

ما میخواهیم به شما کمک کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. پس در ادامه اول از همه قصد داریم شما را با یک سری ویژگی ضروری برای پیدا کردن دکتر روانشناس مناسب آشنا کنیم و سپس با اختیار کامل برای خود انتخاب مناسب داشته باید.

روان پزشک خوب در تهران

روان پزشک خوب در تهران

اصلا دکتر روانشناس چه کاری انجام میدهد؟

 

علم روان شناسی به بررسی و مطالعه ی رفتار فرآیند های ذهنی انسان می پردازد پس مشاور و دکتر روانشناس، فردی است که به ما در شناخت و مدیریت افکار و احساسات و نیز رفتار ها و هیجانات کمک میکند.

 

دکتر روانشناس خوب به ما کمک میکند شخصیت و ویژگی ها و رفتارها و عادت های خود را بشناسیم و نسبت به آنها آگاه شویم. خوب این از این.

اگر به دنبال دکتر مشاور خوب در تهران میگردید ما به شما  کلینیک دکتر فرزانه را پیشنهاد میدهیم.   دریافت نوبت

چند ویژگی دکتر روانشناس خوب که قبل از انتخاب باید بدانید.

دکتر مشاور در تهران

دکتر مشاور در تهران

برقرای ارتباط موثر توسط دکتر روانشناس خوب

 

برقرای ارتباط موثر، اساس کار یک مشاور و دکتر روانشناس خوب است و مهم ترین دلیل موفقیت مشاور، نحوه ی برقرار کردن ارتباط و توجهی است که به مراجعه کنندگان خود نشان می دهد، به خصوص که هر مراجع کننده مشکلات و ویژگی های شخصیتی خود را دارد که با مراجعه کنندگان دیگر متفاوت است.

 

پژوهش ها نشان داده که این موضوع که دکتر روانشناس چه روشی را برای درمان انتخاب میکند چندان اهمیتی ندارد به شرط  آنکه رابطه ی درمانی مناسبی بین دکتر مشاور و مراجعه کننده شکل بگیرد.

بهترین مشاور روانشناسی

بهترین مشاور روانشناسی تهران

 دکتر مشاور روانشناسی خوب یک شنونده خوب است.

 

دکتر روانشناس خوب در درجه اول یک شنونده است. شنونده ای که سعی میکند دنیا را از چشم مراجع کننده ببنید تا آنچه را که او احساس میکند بهتر متوجه شود تا به این وسیله رابطه ای صمیمانه و مبتنی بر اعتماد شکل گیرد. در یک کلینیک روانشناسی خوب  مراجع میتواند در مورد خصوصی ترین اسرارش و درونی ترین احساس هایش و حتی چیزهای که برای او بسیار درد آور است صحبت کند.

 

نخستین کار روانشناس کار بلد هنگامی که به مراجع گوش میدهد این است که دامنه احساسات او را بررسی کند و سپس شدت آنها را شناسایی کند. یک مشاور و روانشناس عالی بیشتر از آنکه حرف بزند گوش می کند و آنچه را هم که می گوید جهت تایید این است که به حرف های مراجع کننده گوش داده و او را درک کرده است.

روانشناس در تهران

روانشناس در تهران

ارتباط غیر کلامی توسط بهترین مشاور

 

یک ارتباط درمانی موثر توسط یک مشاور روان شناسی خوب علاوه بر جنبه کلامی شامل توجه به رفتار های غیر کلامی هم می باشد. منظور از رفتار غیر کلامی غالبا ارتباط چشمی، حرکات سر، حرکات چهره، حالات بدنی و فاصله فیزیکی میان مراجع و مشاور است.

 

فرآیند درمان مشاوره، سرشار از ارتباط غیر کلامی است که یک دکتر روانشناس خوب باید به تمام جنبه های غیر کلامی رفتار های مراجع  توجه خاص و ویژه داشته باشد تا بتواند به تشخیص و درمان درستی دست یابد.

مشاور روانشناس در تهران

مشاور در تهران

نقش مشاور خوب

 

اگر مشاور و دکتر روانشناس خوب بخواهد که مشاوره ی اثر بخش داشته باشد باید به ویژگی های همخوانی، یکرنگی، صمیمیت، همدلی و توجه مثبت نا مشروط اهمیت بدهد.همخوانی به معنی تلاش مشاوره و دکتر روانشناس خوب در جهت حفظ بیان کلامی و غیر کلامی در راستای هم است.

 

نقش مشاوره و دکتر روانشناس این است که به مراجع کمک کند تا جهان خودش را کشف کند و از سر درگمی ها رها شود. نقش مشاور و دکتر روانشناس خوب این نیست که برای مراجع تصمیم گیری کند بلکه باید شرایطی فراهم کند تا مراجع، خوب بتواند به تصمیم گیری و انتخاب درست دست یابد. دکتر باید با نشان دادن احساس راحتی و آسودگی و صبر و حوصله و خوش آمدگویی به مراجع و اظهار همدلی و صمیمیت و صداقت به شکل گیری یک رابطه درمان موثر کمک کند.

بهترین روانشناس

بهترین روانشناس

ویژگی های شخصیتی بهترین روانشناس

 

یک مشاور و دکتر روانشناس خوب باید دارای ویژگی شخصیتی مناسب همچون خودآگاهی و اعتماد به نفس و احترام به خود و سلامت روانی باشد. علاوه بر دانش تخصصی و ویژگی شخصیتی مناسب به کسب مهارتهای پایه و پیشرفته در جهت برقرار کردن رابطه ی مشاوره نیاز دارد و مهارت های سطح بالا و پیشرفته، مهارت های است که از کمک کردن به مراجعان به منظور درک افکار و احساساتشان  فراتر هستند.

 

این مهارت ها به تغییر افکار و احساسات و هچنین تغییر در رفتار مراجع منتهی می شود. یک دکتر روانشناس خوب با انعکاس محتوا و احساسات به تدریج سطحی از اعتماد را در مراجع ایجاد میکند و مراجع را به این درک می رساند که با وجود اینکه مشاور او را به سوی عملکرد دشوار تری سوق میدهد احساسات او را نیز درک میکند.

بهترین کلینیک روانشناسی تهران

بهترین کلینیک روانشناسی تهران

توجه دکتر روانشناس خوب به مقوله تنوع فرهنگی

 

یک مشاور و دکتر روانشناس خوب به مقوله تفاوت های فرهنگی هم توجه خاص و ویژه دارد.

تنوع فرهنگی یعنی نظامی از عقاید، ارزش ها، نماد ها، هنر ها، سبک های عملکرد و خصیصه های که یک گروه، جمعیت یا جامعه را از سایر گروها و جوامع دیگر متمایز میسازد.

هر فرد شخصیت منحصر به فرد دارد و در محیط فرهنگی منحصر به فرد خود نیز زندگی میکند با تمامی ویژگی های شخصیتی، تجربه های زندگی و نقش های زندگی، خود توصیف می شود. سپس یک دکتر روانشناس باید به جهان پدیدار شناختی مراجع توجه داشته باشد.

بهترین مرکز مشاوره تهران

بهترین مرکز مشاوره تهران

رعایت اصول اخلاقی توسط دکتر مشاور

 

یکی دیگر از ویژگی های یک بهترین مشاور رعایت اصول اخلاقی حرفه ای است.

راز داری یک از اصول اخلاقی بسیار مهم می باشد که لازمه موفقیت یک دکتر روانشناس خوب است. بهترین دکتر روانشناس از ایجاد هر گونه رابطه دوگانه باید پرهیز کند، زیرا ممکن است به سوء استفاده منجر گردرد.

 

رابطه دوگانه به مواردی گفته می شود که دکتر روانشناس با مراجعانش رابطه ی بیش از یک رابطه ی واحد مبتنی بر احترام متقابل با یکدیگر برقرار کنند.

مجموع ویژگی های که به آن اشاره شده میتواند به ایجاد اتحاد درمانی مراجع و مشاور کمک کند و مراجع را در جهت رسیدن به اهداف درمانی هر چی بیشتر یاری دهد.

 

دریافت نوبت از بهترین کلینیک روانشناسی تهران

اگر تصمیم گیری برایتان سخت شده و نمیتوانید دکتر مشاور خوبی را با توجه به ویژگی های بالا برای خودتان  پیدا کنید ما به شما کلینیک دکتر فرزانه را پیشنهاد میدهیم.

یک دکتر روانشناس خوب در تهران در یک کلینیک روانشناسی خوب میتواند خدمات ارزنده ای را به مراجعان خود ارائه دهد.

کلینیک دکتر فرزانه یک کلینیک روانشناسی خوب در تهران با دارا بودن محیطی آرام و مناسب و مجهز به تجهیزات به روز میباشد که با تیمی از روانشناسان خبره و متخصص به مراجعان خود خدمات ارائه میکند.

کلینیک دکتر فرزانه با فراهم کردن تمامی شرایط یک کلینیک روانشناسی خوب در تهران آماده خدمات رسانی به شما مراجعین محترم می باشد.

میتوانید برای مشاهده بهترین دکتر مشاور در تهران و همچنین دریافت نوبت از کلینیک دکتر فرزانه روی دریافت نوبت کلیک کنید.

دریافت نوبت

Call Now Button